مقایسه تلویزیون های تخت با تلویزیون های منحنی (خمیده)

مقایسه تلویزیون های تخت با تلویزیون های منحنی (خمیده)

تلویزیون های با صفحه نمایش تخت تفاوت چندانی با تلویزیون صفحه نمایش منحنی ندارند. این مقاله این دو نوع تلویزیون رو با یکدیگر مقایسه میکنه و همه مواردی که درباره تفاوت تماشا کردن، طراحی و دسته بندی تلویزیون های تخت و منحنی رو بدانید در اختیارتان میگذارد.

تفاوت تماشا در تلویزیون تخت و تلویزیون منحنی (خمیده)

تلویزیون های منحنی: برای اینکه بریم سر اصل مطلب؛ تجربه تماشایی که با تلویزیون منحنی دارید تفاوت چندانی با آنچه که به آن عادت کرده اید ندارد. وبسایت rtings.com بیان میکند که شما فقط زمانی متوجه انحنای بیرونی می شوید که تلویزیون رو از زاویه نگاه کنید، کیفیت تصویر در سمتی از صفحه که به آن نزدیک تر هستید سریع تر کاهش می یابد. وبسایت 4k.com ادعا میکند که زاویه دید ایده آل بین -35 و +35 درجه است. یک تلویزیون منحی انعکاس رو کشیده میکند. شما میتوانید این حالت رو بیشتر با صفحه نمایش براق و نورهای کمتر یا روشن تر تجربه کنید.

تلویزیون های تخت: زوایای دید یک تلویزیون تخت به نوع پنل بستگی دارد. تلویزیون های دارای پنل IPS نسبت به تلویزیون های دارای پنل VA زاویه دید بهتری دارند و ارائه میدهند. تلویزیون های OLED وقتی از یک زاویه به آنها نگاه می کنید کیفیت تصویر خود را از دست نمی دهند. انعکاس ها برای تلویزیون های تخت نیز مشکل بزرگی نیستند، مگر اینکه صفحه نمایشی با لایه ای براق داشته باشید.

تفاوت طراحی در تلویزیون تخت و تلویزیون منحنی (خمیده)

تلویزیون های منحنی: اگر تلویزیونی می خواهید که برای همه متمایز و برجسته باشد، باید تلویزیون منحنی را انتخاب کنید. طراحی یک تلویزیون منحنی تمام توجهات را در اتاق نشیمن به خود جلب می کند. به هر حال همه به دیدن یک تلویزیون تخت عادت کرده اند. بدنه تلویزیون به دلیل انحنا ضخیم تر است. اگر می خواهید تلویزیون منحنی خود را روی دیوار نصب کنید به یاد داشته باشید که لبه های تلویزیون در مقایسه با مرکز تلویزیون بیشتر از دیوار فاصله میگیرد.

تلویزیون تخت: با خطوط مستقیم خود، طراحی یک تلویزیون تخت بدون زحمتی با دستگاه ها و دیوارهای اطراف آن ترکیب می شود. سیستم صوتی، پخش کننده بلوری و کنسول شما همگی دارای خطوط مستقیم رو به جلو هستند. طراحی تخت مخصوصا وقتی تلویزیون رو به دیوار وصل کنید زیباتر جلوه میکند البته اگر این حالت را دوست دارید. نصب تلویزیون های نازک تر به عنوان نقاشی روی دیوار بسیار ساده است.

تفاوت دسته بندی در تلویزیون تخت و تلویزیون منحنی (خمیده)

تلویزیون های منحنی: مجموعه تلویزیون های منحنی خیلی زیاد نیست. این تلویزیون ها نسبتا قیمت بالاتری نسبت به تلویزیون های تخت دارند. صفحه نمایشی بزرگتر از 40 اینچ دارند، گران تر هستند و به فناوری های تقویت کننده تصویر بیشتری مجهز هستند. این تلویزیون ها اکثرا دارای پنل VA می باشند.

تلویزیون های تخت: اگر تلویزیون تخت را انتخاب می کنید، گزینه های بسیار مختلفی وجود دارد. تلویزیون های تخت در همه اشکال و اندازه ای تولید می شوند. شما می توانید از بین انواع رزولوشن، از HD تا Ultra HD یا حتی 8K انتخاب کنید. شما به راحتی می توانید تلویزیونی را پیدا کنید که با بودجه، فضای داخلی و خواسته های شما از نظر کیفیت تصویر مطابقت داشته باشد. برای بهترین کیفیت تصویر، مدلی در محدوده قیمت بالاتر انتخاب کنید. مشابه تلویزیون‌های منحنی، این تلویزیون‌ها نیز به فناوری ‌های تقویت ‌کننده تصویر مجهز هستند.

نتیجه گیری

تفاوت بین تلویزیون منحنی و تخت اندک است. البته که شما می توانید به طور قطع تفاوت بین وسایل موجود در اتاق نشیمن خود را تشخیص دهید. هنگامی که آنها روشن می شوند، تفاوت های زیادی را متوجه نمی شوید. تلویزیون‌های منحنی نسبت به بازتاب‌ ها حساس‌تر هستند و زاویه دید آن‌ها به خوبی تلویزیون‌های تخت نیست. آنها همچنین گران تر هستند، ولی در صورتی که شما به صورت استاندارد جلوی تلویزیون خود قرار بگیرید متوجه هیچ تغییری نسبت به تلویزیون تخت نمی شوید. مصرف کننده ها بیشتر تلویزیون های خمیده را انتخاب میکنند زیرا طراحی آنها چشمگیر و جدیدتر می باشد.

ارسال دیدگاه