آدنیس

مجموعه صنعتی آدنیس در سال 1354 خورشیدی با همت و تلاش برادران حسینی حصار با مدیریت زنده یاد سید هاشم حسینی حصار تحت نام “حافظ” تاسیس و با هدف تولید انواع لوازم خانگی و رسیدن به خود کفایی در این زمینه شروع به فعالیت نمود که با سعی و تلاش فراوان موفق به تولید آبگرمکن مخزنی و بخاری نفت سوز گردید. هم چنین برنامه‌ریزی‌های لازم برای ایجاد خط تولید کولر آبی را نیز در دستور کار قرار داد.

با ورود گاز طبیعی در اوایل دهه پنجاه، مدیران دور اندیش شرکت برآن شدند تا درجهت رفاه حال شهروندان برای ساخت و تولید انواع وسایل گاز سوز خانگی مانند بخاری، آبگرمکن، اجاق گاز و … استفاده از سوخت پاک و ارزان (گاز طبیعی) که به نظر می‌آمد عنقریب مورد استفاده خانگی و عموم واقع شود برنامه ریزی نمایند؛ لذا تلاش مضاعفی را آغاز و با بهره گیری از فن آوریهای روز اروپا موفق به تولید انواع بخاری گاز سوز، آبگرمکن گاز سوز و هم چنین تولید انبوه برخی از قطعات موثر برای تولید این قبیل محصولات ( برنر و شیر کنترل ) شدند. بعد از دو دهه تلاش و فعالیت که تحولی شگرف در تولید محصولات سرمایشی الکتریکی ( برقی ) و گرمایشی گاز سوز را بوجود آورد؛ مدیران شرکت در سال 1372 نام شرکت را با توجه به تنوع محصولات و در نظر داشتن وجه تسمیه‌ای مناسب به “گروه صنعتی آدنیس” تغییر دادند. (آدنیس در لغت به معنی گل آتشین می‌باشد) کاردانی و درایت مدیران و پشتکار پرسنل از یک سو و اقبال عمومی در سراسرکشور از محصولات تولیدی از سوی دیگر موجب شد تا شرکت علیرغم برخی مشکلات در چشم اندازی فراتر از تولید لوازم خانگی برنامه‌ای راهبردی را برای بلند مدت تعریف و در ادامه روند موفقیت‌های روزافزون خود مجموعه‌های صنعتی توانکاران (سازنده شیر کنترل) طوس واگن (ماشین افزار) نسبی صیفی (سازنده پرس و قالب‌های صنعتی) و…. را بنیان و تاسیس نمایند.

به لطف و مدد الهی و توانمندی مدیران جوان و مستعد و نیز به پشتوانه حمایت‌های پدر صنعت لوازم خانگی مشهد؛ زنده یاد جناب آقای حاج سید هاشم حسینی حصار این مجموعه توانست با تحلیل و بررسی نواقص و معضلات، برنامه بلندمدت تعیین شده از سوی پیشگامانشان را اجرائی نموده و ضمن تولید انواع بخاری، شومینه های گازسوز، بخاری های بدون دودکش، انواع کولر آبی، اجاق گاز فردار و آبگرمکن لحظه‌ای در جهت تکمیل سبد کالاهای تولیدی خود شرکت های دیگری را نیز در جهت تولید پکیج، یخچالهای خانگی، تلویزیون و ماشین لباسشویی راه اندازی و به بهره برداری برسانند.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 19 نتیجه